Blog

Nawet najlepsze rozwiązania, kiedy stają się przymusem a nie wyborem, zamiast aprobaty, wywołują niechęć. Tak było z doskonałym polskim designem z lat 50. I 60. ubiegłego wieku. Oczywiście nie było wtedy obowiązku kupowania wyposażenia w tym duchu, ale nie było też innego wyboru. Tym samym dla wielu Polaków kupowaniem rzeczy z tamtego okresu było jak zło konieczne.
Kolekcjomanie porcelany kojarzy się często ze zbieraniem unikatowych filiżanek czy zastaw stołowych. Oczywiście można zbierać porcelanę wg takiego klucza. Ale to dopiero wierzchołek opcji. Bardzo ciekawym wyzwaniem jest np. kolekcjonowanie figurek. I to zwierzęcych!
Jak narodził się styl industrialny? Z prozy życia. Jego powstanie było konwencją recesji w Stanach Zjednoczonych. Wówczas wiele przestrzeni przemysłowych opustoszała, tworząc w ten sposób potencjalne, tanie miejsca zamieszkania. I to właśnie z konieczności poszukiwania oszczędności powstał styl, który dzisiaj kojarzy nam się z luksusem w surowym wybadaniu.
Obrazy i grafiki mogą stanowić wspaniałą ozdobę naszych wnętrz, a nawet zaważyć na charakterze całej aranżacji. Niestety mogą też namieszać i sprawić, że całość będzie prezentowała się chaotycznie i nieestetycznie. Jak wprowadzić obrazy i grafiki do wystroju naszych domów i mieszkań, aby te stały się niepowtarzalna dekoracją, a nie wnętrzarskim koszmarkiem?
Ma zwolenników na całym świecie, a jego popularność nie słabnie od lat. Oczywiście co roku dekoratorzy wnętrz podają nam przepis na jego nowe odsłony i wariacje, ale baza pozostaje ta sama: funkcjonalność, prostota, oszczędność dodatków. Co ma takiego w sobie styl duński, że od lat króluje w tak wielu wnętrzach?
Są osoby, które słowa retro i vintage stosują jako zamienniki. I chociaż style te mają wspólne mianowniki, wbrew pozorom więcej je różni niż dzieli. Odpowiedzmy zatem na pytania: czym jest styl retro, a czym vintage i jak je wprowadzić do naszych wnętrz.
Czy zmiana wnętrz zawsze musi wiązać się z czasochłonnym i kosztownym remontem? Nie, czasem wystarczy kilka prostych trików, by odmienić wnętrza.
Od kolorystyki wnętrz zależy naprawdę dużo. Czy stworzymy aranżację nonszalanckie i nowoczesne? Przytulne i spójne? Odważne i energetyczne? A może kiczowate i krzykliwe? Jakie są trendy, a co nie wychodzi z mody?
Kiedy śledzimy zmiany w projektowaniu mebli, chcemy przeanalizować jak rozwijały się poszczególne style i epoki, najchętniej porównujemy ze sobą poszczególne meble do siedzenia.
Osoby, które były w Danii czy w Szwecji dziwią się, że tamtejsze wnętrza, chociaż uchodzą za flagowe pod względem doskonałego designu, na pierwszy rzut oka wydają się bardzo zwyczajne i praktyczne. I faktycznie, same ikony designu rodem z Danii czy Szwecji, zaskakują przede wszystkim swoją prostotą, a dopiero potem kreatywną formą, która czasem przybiera futurystyczny charakter.

Sklep internetowy koneserdesign.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji