Blog

Styl glamour kojarzy się z przepychem, elegancją, blaskiem. Czasem jest jednak interpretowany jako mieszanka luksusu z kiczem. Jaki naprawdę powinien być styl glamour?
Wiele osób dostosowuje aranżacje wnętrz do pory roku czy świąt. Czy ma to sens? Jak najbardziej. Od pory roku zależy ilość słońca, które ma bezpośredni wpływ na odbiór naszej przestrzeni mieszkalnej. Inaczej podchodzimy też do naszych mieszkań czy domów w miesiącach letnich, inaczej w miesiącach zimowych. Latem w domu szukamy przede wszystkim wytchnienia przed upałem i często traktujemy dom bardziej jak sypialnie. Natomiast j
W polskich magazynach i na portalach wnętrzarskich, w polskich domach i mieszkaniach oraz na tablicach inspiracyjnych od lat króluje styl skandynawski. Na czym polega jego fenomen i dlaczego od tylu lat ten styl nam się nie znudził?
Czym jest styl modern classic? Jak go zaaranżować? I kto powinien wybrać ten styl?
Jak aranżować piękne wnętrza? Na początku warto rozplanować strefy w naszym domu lub mieszkaniu, dzieląc je na te prywatne (sypialna, biuro, łazienka) i otwartą (jadalnia, kuchnia, salon), gdzie będziemy spędzać czas bardziej aktywnie i/lub wspólnie z rodziną, przyjaciółmi. Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie stylu, w jakim chcemy urządzić nasze wnętrza, tak by wszystkie pomieszczenia były ze sobą spójne. Musimy też zadb
Wnętrza powinny podobać się przede wszystkim ich właścicielom. Jednak w przeciwieństwie do sztuki, aranżacje mieszkań czy domów nie mogą pomijać takich aspektów jak wygoda czy funkcjonalność. Zatem zanim zabierzemy się za projektowanie wnętrz marzeń, poznajmy kilka ważnych zasad.
Wnętrza w duchu mid-century modern wydają się jednocześnie nowoczesne i retro, są zarówno eleganckie i przytulne. Jak narodził się ten styl, jak go zaaranżować i komu przypadnie do gustu?
Wyznaczyliśmy już strefy w salonie, mamy koncepcje na to jakie meble wybierzemy (klasyczne lub modułowe) i jak je ustawimy. Wykończyliśmy wnętrza: podłogi, ewentualne ścianki działowe, przepierzenia, kolory na ścianach. Mamy też wyznaczone punkty oświetlenia. Co teraz?
Salon to w wielu domach centrum życia. Często łączy w sobie wiele funkcji: i poza strefą wypoczynku, staje się też jadalnią, biurem, bawialnią dla dzieci, a nawet sypialnią. Jak go urządzić, by był piękny, wygodny, ale też funkcjonalny?
Jeśli weźmiemy pod lupę mieszkania Duńczyków, którzy znani są z doskonale urządzonych mieszkań, okazuje się, że poza skromnością, charakterystyczną cechą tamtejszych aranżacji są meble i dekoracje zaprojektowane, a jakże, przez skandynawskich projektantów. Skandynawski design jest ponadczasowy, funkcjonalny i… niewiele różni go od polskiego designu z lat 50. i 60.

Sklep internetowy koneserdesign.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji