Blog

Styl skandynawski od dekad cieszy się uznaniem. Dlaczego go tak cenimy i do czego doprowadziła jego popularność?
Boho to styl, który zrodził się w XIX wieku i stała za nim cyganeria artystyczna. Potem podchwycili go hipisi. Dlatego boho to luz, artystyczne zacięcie, radość.
Mieszkania przeznaczone na wynajem powinny przypominać nieco wnętrza hotelowe, tzn. trafiać w gusta jak najszerszej grupy odbiorców. Dlatego urządzając je, stawiajmy na trwałe, uniwersalne rozwiązania i style, które nie wychodzą łatwo z mody.
Czasy kiedy mieszkania na wynajem były urządzane niechcianymi meblami, dawno są za nami. Obecnie właściciele nieruchomości mają coraz większą świadomość, że dobrze urządzone wnętrze, przekłada się na wyższe zyski z wynajmu. Jak zatem urządzić mieszkanie pod wynajem?
Jedni traktują go jako element filozofii życia, inny doceniają za ponadczasową estetykę, ale są też tacy, którzy krytykują go za niepraktyczną surowość. Styl minimalistyczny: czym się wyróżnia, jak go zaaranżować?
Czy styl marynistyczny jest dla każdego? Niekoniecznie. Jest on bardzo charakterystyczny i wakacyjny. Jedni go kochają, inni widzą w nim kicz. Jaki jest styl marynistyczny? Jak go zaaranżować?
Jest surowy, a jednak przytulny. Prosty, ale widać w nim artystyczne elementy. Czym wyróżnia się styl loftowy, jaka jest jego historia, jak go zaaranżować?
Rozwój technologii postępuje coraz szybciej. Jednak paradoksalnie ludzie coraz bardziej pragną otaczać się naturą. Miasta z betonu stają się synonimem niszczenia przestrzeni, a miasta ogrody rysują się jako wyczekiwana przyszłość. Także w aranżacjach wnętrz szukamy nawiązań do natury. Ta bowiem kojarzy nam się ze spokojem i ukojeniem. I właśnie z tej potrzeby bycia blisko z naturą, narodził się styl organiczny.
Zbliżamy się do połowy roku 2023. Co ten rok wnosi do wnętrz? Jakie są trendy?
Styl japandi jest coraz chętniej wybierany przez Polaków. Nic dziwnego: łączy on wiele cech uwielbianego stylu skandynawskiego z nieco egzotycznym stylem japońskim. Czy się charakteryzuje, jak go zaaranżować we wnętrzach?