Blog

Bezpretensjonalny, funkcjonalny, przytulny i estetyczny. Taki jest styl skandynawski. Co jeszcze powinniśmy o nim wiedzieć, zanim zaaranżujemy w jego duchu swoje wnętrza?
Jaki jest styl vintage? Różnorodny, egalitarny, ma wiele odsłon i wiele zalet. Poznajmy 4 powody, dla których warto zaaranżować w tym duchu wnętrza.
Zaprojektował około 500 krzeseł, uznawany był za najbardziej płodnego i kreatywnego projektanta w Danii. Jego projekty i przy okazji duński design zdobył międzynarodowe uznanie. Wiele spośród jego krzeseł zyskało miano arcydzieł, a on sam nazywany jest mistrzem krzeseł. Jak doszedł do takiego sukcesu?
Innowacyjnymi projektami krzeseł zaskarbił sobie światowe uznanie oraz przyczynił się do tego, że styl duński zdobył międzynarodową sławę. Kim był Hans Wegner, w jakim duchu tworzył, za co go kochamy?
Styl duński, chociaż znajdziemy w nim kultowe i drogie ikony designu, w stylu krzeseł Arnego Jacobsena, jest bardzo egalitarny. Jego nadrzędną zasadą jest funkcjonalność. Meble i elementy dekoracyjne stworzone w jego duchu mają być praktyczne, estetyczne i solidnie wykonane. A co z wyżej wspomnianymi ikonami designu i projektantami, którzy za nimi stoją?
W czasach PRL-u propaganda wtargnęła także do fabryk stolarskich. Być może dlatego meble z tego okresu długo spotykały się z prawdziwą antypatią. Jakie hasła przyświecały producentom i projektantom mebli z tego okresu? A jak PRL-owskie meble odbieramy dzisiaj?
Cieszą oko prostym, nowoczesnym designem. Idealnie wpisują się zarówno we współczesne, przestronne wnętrza, jak i często przyciasne i niekoniecznie ustawne M-1, M-2 czy M-3. W dodatku są ergonomiczne, wygodne i tanie w produkcji. O czym mowa? O fotelach z epoki PRL-u. Dzisiaj przyjrzymy się 4 designerskim perełkom z tego okresu.
Styl vintage to idealna propozycja dla osób, które nie mogą zdecydować czy postawić na pragmatyczny, współczesny sposób urządzania wnętrz czy stylowe przedmioty z minionych dekad, a także starocie z duszą. Jak stworzyć styl vintage?
Wzornictwo z lat 50., 60. Czy 70. ubiegłego wieku długo było traktowane w Polsce po macoszemu. Kojarzyło się z bylejakością, PRL-owską szarzyzną i brakiem wyboru. Czy słusznie?
GO RETRO AND GO HOME

Sklep internetowy koneserdesign.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji