Pandemia i związana z nią kwarantanna dla wielu z nas oznacza przestawienie się na życie tylko albo głównie w domu. Nasze cztery ściany stały się już nie tylko miejscem odpoczynku, ale centrum rozrywkowym i zawodowym w jednym. Jak zaaranżować mieszkanie, by przebywać w nim 24h na dobę i dobrze się w nim czuć?

Strefy do życia

Na pewno wiele razy słyszeliście o tym, że sypialnia powinna być zarezerwowana do spania, a nie do oglądania telewizji czy przeglądania służbowym wiadomości. Ale co w sytuacji, kiedy łóżko staje się naszym centrum dowodzenia, gdzie wykonujemy pracę zdalną, odpoczywamy i śpimy? Oczywiście to nie oznacza końca świata, ale zapewne łatwo stracimy rytm dnia. Trudno będzie nam się skupić na pracy, a jeszcze trudniej przestać myśleć o obowiązkach zawodowych i zrelaksować. 

Biorąc pod uwagę, że praca zdalna lub częściowo zdalna najpewniej na stałe zagości w życiu wielu z nas: także po zakończeniu pandemii, warto zaaranżować wnętrza raz jeszcze: pamiętając o konkretnych strefach. Np. strefie rozrywki, gdzie swobodnie zagramy w planszówki z rodziną lub przyjaciółmi. Kąciku do pracy, gdzie łatwo będzie nam się skoncentrować. I o jadalni, a przynajmniej stole z krzesłami, gdzie zjemy posiłek z bliskimi, zamiast pochylać się przy stoliku kawowym w towarzystwie telewizora. Chociaż brzmi to banalnie, dopiero zamknięci w domach zaczynamy rozumieć, jak ważna jest ergonomia tak w życiu codziennym, jak i w pracy. 

Niezależnie od tego czy dysponujemy dużym metrażem czy nie, aby zaaranżować mieszkanie zarówno funkcjonalne jak i zwyczajne wygodne do życia, warto postawić na meble z okresu PRL-u albo meble stworzone w duchu szwedzkiego designu. Dlaczego? Zaprojektowano je z myślą o tym, by skutecznie zagospodarowywały przestrzeń (także tę ciasną i nieustawną), były praktyczne, a jednocześnie estetyczne i komfortowe. 

Bliżej natury

Zamknięcie w czterech ścianach, szczególnie w wielkich miastach, a tym samym odcięcie się od natury źle odbija się na naszym nastroju. Warto zatem przemycić do naszych wnętrz namiastkę lasu, łąki, ogrodu, a nawet egzotyki w postaci roślin i dodatków. Żywe rośliny nie tylko mogą wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie, ale też pomogą oczyścić powietrze. 

Dodatki, np. w postaci wiklinowych koszy, ratanowych mebli, drewnianych skrzynek na kwiaty czy stołów z plastrów drewna pomogą z kolei stworzyć przytulny i kojarzący się z naturą klimat. Warto też sięgnąć po przedmioty z motywami roślinnymi czy zwierzęcymi, takimi jak wzory tkanin, obrazy czy figurki.

Ciepły, przyjazny dom w dobie pandemii może istotnie pomóc nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Warto zatem nawet małymi kroczkami, zacząć urządzać nasze wnętrza tak, by zawsze czuć się w nich dobrze.

Online shop koneserdesign.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations