Zbliżamy się do połowy roku 2023. Co ten rok wnosi do wnętrz? Jakie są trendy?
Niezmienna bliskość natury
Od lat na tapecie są klimaty eko. We wnętrzach cenimy naturalne materiały, prostotę, rzeczy z recyklingu, z drugiej ręki czy odnawianie starych przedmiotów. Chętnie wybieramy meble drewniane, z rattanu wiklinowe. Komponuje się to z wciąż modnym stylem skandynawskim czy jego nową odsłoną: japandi.
Vintage w rozkwicie
Zamiłowanie do vintage z jednej strony wiąże się z punktem numer jeden: wnętrzami w duchu eko. Stoi ono w opozycji do powszechnego konsumpcjonizmu i szybkiej mody. Z drugiej pozwala wyrazić siebie. To też hołd dla dobrego designu. W Polsce niezmiennie na topie są meble i dekoracje z lat. 50. i 60. ubiegłego wieku.
Odważne kształty i kolory
Rok 2023 to kolor Viva Magenta: odważnego, głębokiego różu. Doskonale prezentuje się w dodatkach. Ładnie łączy także z klasyką: bielą, czernią i złotem. W wersji bardziej odważnej można zestawiać go z zielenią.
Czystość i płynne linie
Wraz z modą na japandi przyszła moda na czyste wnętrza: minimalistyczne, skromne, proste. Mile widziane są obłe linie, które wyglądają nowocześnie, ale też mają kojarzyć się z bezpieczeństwem.
Dom oazą
Niezmiennie traktujemy też wnętrza jako swoją przystań i oazę. Chętniej pracujemy zdalnie, więc we wnętrzach aranżujemy wielofunkcyjne przestrzenie, np. ze strefą do home officu.
Praktyczne Dekoracje
Rok 2023 to dekoracje z duszą: chętnie wyszperane na pchlich targach lub w mieszkaniach dziadków. Ale zastosowane z umiarem: jak w aranżacjach japandi: dekoracje nie powinny być zwykłymi dekoracjami, a aspirować do sztuki.
Ważne są też rośliny, które korespondują z wartościami eko, pasują do mebli vintage i są po prostu ponadczasowe.
Dbałość o ducha
Wnętrza w 2023 roku powinny być nie tylko ponadczasowo piękne, multifunkcjonalne, bliskie naturze, ale też stwarzać przestrzeń, w której zadbamy o swój umysł i ciało. Dlatego powinno znaleźć się w nich miejsce na domowe SPA. W tym celu możemy zaadaptować miejsce w łazience, sypialni, a nawet pokoju dziennym. Ważne, abyśmy znaleźli przestrzeń, gdzie będziemy mogli się wyciszyć, nałożyć maseczkę, zapalić zapachowe świecie i zadbać o siebie w sposób wielowymiarowy.
Miejsce dla zwierząt
Świadomość właścicieli zwierząt jest coraz większa: dlatego we wnętrzach znajdują się miejsca nie tylko na podstawowe wyposażenie dla kotów czy psów typu miski, legowiska i kuwety, ale też na piękne drapaki, kociostrady czy domki dla naszych pupili. Wybór akcesoriów dla zwierząt z roku na rok jest większy i estetyką nawiązuje dla przedmiotów dedykowanych ludziom.
Related articles