Jesienna aura sprawia, że chętniej spędzamy czas w domu.  Coraz niższe temperatury i coraz krótszy dzień dla wielu z nas oznaczają obniżenie samopoczucia. Tym samym jesień to idealny czas, by zmienić coś w naszych wnętrzach tak, by te stały się bardziej przytulne i wprawiały nas w pozytywny nastrój.

1. W czystych wnętrzach żyje się lepiej

Nawet najpiękniejszy wystrój nie będzie nas długo cieszył, jeśli nasze wnętrza będą wyglądać jak po przejściu tornado. Dlatego zmiany zacznijmy od uporządkowania przestrzeni wokół. Co prawda porządki kojarzą się raczej z wiosną, ale w mieszkaniach i domach, które są zakurzone i zagracone, nie jest łatwo wyciszyć umysł. Pozbycie się zbędnych rzeczy i zorganizowanie przestrzeni tak, by wygodnie się w niej funkcjonowało, daje poczucie wolności i wielkiej satysfakcji.

2. Przytulne wnętrza oznaczają ciepłe wnętrza

W dobie kryzysu energetycznego ogrzewanie domów i mieszkań staje się tematem stresującym i kontrowersyjnym. Tym bardziej warto zadbać o szczegóły, które pozwolą nam niskim kosztem sprawić, że w naszych „M” będzie nam po prostu cieplej. Może jesień to dobry moment, by przeprosić się z dywanami, które świetnie izolują od zimnych podłóg, a przy okazji potrafią być piękne i stylowe? A może warto pomyśleć o alternatywnym źródle ogrzewania? W niektórych domach istnieje możliwość zainstalowania kozy lub kominka, które dogrzewają mieszkanie, jednocześnie nadając im niepowtarzalnej atmosfery przytulności. Alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania na opał jest biokominek. 

3. Zmiana płytek, szafek, ścian i podłóg w wersji ultra ekonomicznej

Metamorfoza wnętrz to dla wielu osób synonim remontu łazienki, kuchni i malowania ścian, a w konsekwencji wydania na to kroci. Można jednak zmienić nie do poznania nawet kafelki w łazience w łaskawy dla naszych kieszeni sposób. Jak? Płytki w łazience odświeżymy za pomocą specjalnej farby przeznaczonej właśnie do takich powierzchni. Także fronty szafek możemy przemalować farbą, np., kredową. Rozważmy kreatywne rozwiązania np. przemalowanie tylko dolnych szafek na wyrazisty kolor, np. na butelkową zieleń. Tak, by interesująco korespondowały z górnymi szafkami imitującymi naturalne drewno. Jeśli natomiast chcemy zmienić ściany, ale nie koniecznie mamy ochotę na malowanie całego mieszkania, pomyślmy o nadaniu koloru tylko jednej ścianie. Ciekawą opcją jest też tapeta – tylko na jedną ścianę. Jej montaż jest błyskawiczny, a efekt końcowy zdumiewający. Podłogi z kolei możemy zmienić, kupując panele winylowe czy wykładzinę.

4. Poduszki i pledy jako obowiązkowe wyposażenie

Absolutnie nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz w okresie jesienno-zimowym są grube pledy i poduszki. Czy jest coś przyjemniejszego od spędzenia wieczoru na kanapie usłanej poduszeczkami i kocami, przy dobrej książce, serialu lub planszówkach? Tym, którzy nieustannie odczuwają deficyt ciepła, polecamy elektryczny koc lub poduszki, a nawet tradycyjne termofory. 

Co jeszcze? O tym w kolejnym artykule.

Online shop koneserdesign.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations