Czasy kiedy mieszkania na wynajem były urządzane niechcianymi meblami, dawno są za nami. Obecnie właściciele nieruchomości mają coraz większą świadomość, że dobrze urządzone wnętrze, przekłada się na wyższe zyski z wynajmu. Jak zatem urządzić mieszkanie pod wynajem?

Trwale i solidne wykończenie

Na rynku dostępna jest szeroka paleta rozwiązań, które pozwalają zachować świeży wygląd mieszkania, bez nieustannych remontów, np. panele o wysokiej trwałości i wodoodporności, odporne na uszkodzenia płytki czy farby ścienne, które, które można czyścić. Wybierając takie patenty, zapłacimy więcej, ale to inwestycja na lata, która pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko na wymianie materiałów w przyszłości, ale też na robociźnie.

Pamiętajmy jednak, że decydując się na solidne wykończenie wnętrz, powinniśmy wybrać design, który nie wyjdzie szybko z mody. Neutralne kolory i ponadczasowe wzory pomogą nam zachować doskonały wygląd inwestycji na długi czas.

Ergonomiczne i sprytne rozwiązania 

Projektując wnętrze mieszkania pod wynajem, starajmy się przewidzieć jak najwięcej potencjalnych problemów: ustawmy zabezpieczenia na drzwiach, by nie uderzały w ściany, zadbajmy o odpowiednie dopasowanie kształtu zlewu do kuchni, by przestrzeń robocza nie była zalewana wodą, zabezpieczmy nóżki krzeseł, tak by te nie rysowały podłogi, zainwestujmy w pokrowce na materace i kanapy, które można prać. 

Postawmy na rozwiązania, które jak najmniej się brudzą. Np. w łazience, zamiast pełnych zakamarków kabin prysznicowych, wybierzmy szklane ściany. 

Bezpieczny, przytulny design

Mieszkania pod wynajem powinny przypominać wnętrza hotelowe, tzn. trafiać w gusta jak największej ilości osób. Tym samym sprawdzą się tutaj neutralne kolory (beże, szarości, biele), klasyczny design i brak zbędnych dekoracji, które będą tylko niepotrzebnie się brudzić (np. tapety 3D, meble z rzeźbieniami).

Postawmy za to na proste dodatki, które nie wyglądają tandetnie, ale jednocześnie łatwo wymienić je na nowe. Np. wazon z ciętymi kwiatami, grafiki na ścianach (np. w postaci starej mapy miasta), poduch obleczonych w ładne poszewki, prosty, wełniany dywan.

Ergonomiczne i wygodne meble

Meble we wnętrzach pod wynajem powinny być solidne, ale też proste. Im mniej dekoracji, im bardziej uniwersalny charakter, tym większa szansa, że będą się podobały wynajmującym. 

Doskonale sprawdzi się tutaj duński design: oszczędny w formie, wygodny, funkcjonalny i trwały. 

A jakie style pasują do wnętrz przeznaczonych na wynajem? O tym w następnym artykule.