Czy zmiana wnętrz zawsze musi wiązać się z czasochłonnym i kosztownym remontem? Nie, czasem wystarczy kilka prostych trików, by odmienić wnętrza.

Zmiany optyczne

Kto nie marzy o przestronnych wnętrzach z wysokimi sufitami? Jeśli jednak nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wielkiego apartamentu, możemy „dodać” naszym wnętrzom metrów. Najłatwiej zrobić to za pomocą luster: te optycznie powiększą nawet maleńką łazienkę czy wąski przedpokój. Z kolei dzięki zasłonom zawieszonym pod samym sufitem i opadającym do ziemi, pokoje będą wydawały się wyższe. Podobny efekt uzyskamy stosując tapetę w pionowe pasy.

Zmiany kolorystyczne

Przemalowywanie ścian wielu z nas kojarzy się z brudną, uciążliwą i nudną pracą. Dlatego na malowanie zwykle decydujemy się dopiero wtedy, kiedy oceniamy, że ściany są już brudne. Nie trzeba jednak przemalowywać całego domu, by odmienić aranżacje. Często wystarczy intensywny kolor na jednej ze ścian albo wyrazista tapeta. Co więcej: zwykle bezpieczniej jest stawiać na mocny akcent kolorystyczny tylko na jednej ścianie, aby nie przytłaczać wnętrz.

Kolorystykę zmienimy też poprzez wprowadzenie dodatków w wybranych kolorach: np. zasłon, pledów, dywanów, poduszek, dekoracji.

Wprowadzenie szczypty nowoczesności

Nie zawsze chcemy i możemy wymienić meble w domu. Ale jeśli mamy smykałkę do pracy rzemieślniczej, warto rozważyć zmodernizowanie starych mebli własnoręcznie. Może wystarczy wyczyszczenie starego mebla i pomalowanie go na jednolity kolor? Bywa, że meble potrzebują jeszcze mniejszych zmian, np. wymiany uchwytów.

Powiew nowoczesności wprowadzimy także za pomocą dekoracji. Np. grafik na ścianach powieszonych w antyramach. 

Dobre oświetlenie

Często nie doceniamy roli oświetlenia w aranżacjach, a ono może naprawdę wiele zmienić. I to właśnie oświetlenie dodaje wnętrzom klimatu. Dzięki niemu możemy sprawić także, że nasze mieszkania lub domy będą bardziej funkcjonalne. Za pomocą punktów oświetleniowych możemy podkreślić wyjątkowo estetyczny element wystroju i tym samym odciągnąć uwagę od pewnych niedociągnięć. Ponadto poprzez zastosowanie lamp w odpowiednich miejscach, możemy również wyznaczyć różne strefy domu, np. pracy czy wypoczynku.

Zmiana wnętrz nie zawsze musi oznaczać wydania fortuny. Czasem to kwestia dobrego pomysłu i pracy własnej.

Sklep internetowy koneserdesign.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji